Základní řada solných a kondenzačních komor Ascott Alpha+

Potřebujete provádět základní kondenzační testy a testy v solné mlze? Nabízíme Vám kondenzační komory a solné korozní komory Ascott Alpha+.

Komory mají jednoznačné výhody

• Jednoduchá instalace - minimální počet externích připojení
  • Lehká obsluha - intuitivní dotyková obrazovka
  • Spolehlivost - jednoduché provedení vyvinuté na základě 25 let zkušeností

Vlastnosti

• řada 6 kondenzačních a solných korozních komor
  • 2 velikosti s vnitřní kapacitou 500 nebo 1000 l
  • robustní konstrukce z plastu vyztuženého skleněným vláknem poskytuje pevný a odolný materiál, jehož chemické vlastnosti a odolnost vůči korozi zajišťují dlouhou životnost
  • plně průhledné, samonosné víko bez přechodů nabízí výbornou viditelnost z 360°
  • solné korozní komory jsou vybaveny pokročilým ovládáním, jehož součástí je i systém čerpání solného roztoku s peristaltickým čerpadlem, doplněný o přesně nastavitelný ovladač rychlosti. Ten zajišťuje konzistentní spádovou rychlost solné mlhy během dlouhodobých testů bez přítomnosti obsluhy.

Komory měří v souladu s normou ISO 6270-2. Tato norma je podobná jako DIN 50017 a existuje ve 3 variantách:

• CH (kondenzační atmosféra s nastavenou teplotou a vlhkostí) - je vytvořená konstantní klima 100% RH a  40°C. K dispozici u komor S-iP a cyklických komor CC-iP a to včetně normy ISO 9227.
  • AHT - klimatické podmínky se mění ze 40°C na 18-28°C. RH se znižuje ze 100 % vlhkosti na vlhkost okolního prostředí. K dispozici u cyklických komor CC-iP, spolu s normou ISO 9227.
  • AT - stejně jako u skupiny AHT se mění klimatické podmínky ze  40°C na 18-28°C, ale vlhkost zůstává po celou dobu konstantní: 100 % RH. Toto neumí žádná korozní komora, protože je velmi náročné udržet tak vysokou vlhkost během chlazení (vlhkost se vytváří zahříváním vody a vypařováním) . Pro tyto potřeby je ideální klimatická komora. Nově to umí i CC komory s příslušenstvím chlazení (např. ACC112, ACC 29 a jiné).

Ing. Pavel Medvec

Renáta Sabolová